Збереження демократії. Семінар

  На даний момент в приміщенні актової зали ЧТЕІ КНТЕУ проходить теоретико-методологічний семінар на тему: «Збереження демократії Європейський та євроатлантичний вибір України. Ідеології як фактор виборчого процесу».
Виступають Тарас Возняк (головний редактор Незалежного культурологічного журналу "Ї", що видається у Львові), Вікторія Сюмар (медіа-експерт) та Ярослав Кирпушко (голова НГО «Буковинський центр реконструкції та розивтку»).
Слухаємо про довіру в суспільстві до політиків, вибори, роль медіа в політиці.
  Дуже часто говориться :" Неважлива ідеологія, важливо яка то людина". Але саме ідеологія структуризує те, що ми будемо будувати.
  Будь-яка влада — це механізм. І державу вона сприймає ресурсом, з яким можна робити будь-що. Отож влада починає тиснути на державу доти, доки суспільство не буде чинити опору (незалежні ЗМІ, громадські організації). Але цього опору не виникає. І влада, роблячи тиск надалі, потрапляє в провалля, бо суспільство немає твердої основи. Що може стати тим фактором, щоб тиску протистояти? Масовий спротив і розуміння суспільства, що ще залишилось щось святе. Цієї межі ми ніяк не можемо сягнути.
  Зараз у Києві втілюється в життя проект «Чесно». Це спроба дати людям інструмент, щоб вони могли чітко оцінити хто і що є. Це громадянський рух, який буде аналізувати владу за 6 критеріями:
1. Відсутність фактів порушень прав і свобод людини.
2. Незмінність політичної позиції відповідно до волевиявлення виборців.
3. Непричетність до корупційних дій.
4. Прозорість задекларованих доходів і майна та їх відповідність способу життя.
5. Особисте голосування в парламенті (для діючих депутатів).
6. Участь у засіданнях парламенту та роботі комітетів (для діючих депутатів).
За проведеним соціологічним опитуванням від 60до80% населення підтримали ці критерії.

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте