Фільм про героїв, відвагу і навіть кохання

У кінотеатрі «Чернівці» за підтримки чернівецького відділення НСОУ «Пласт» 18 квітня відбувся прем´єрний показ фільму «Срібна земля. Хроніка Карпатської України 1919-1939».
Активісти Станиця Чернівці НСОУ «Пласт» в рамках святкування 73-ої річниці подій Карпатської України та 100-ліття «Пласту» запросили продюсера Тараса Чолія презентувати фільм «Срібна Земля» у Чернівцях. Він продовжує серію документальних стрічок про історію України. Попередній — «Золотий вересень» 2010 р. — є хронікою про події в Галичині 1939-1941 років.Епізоди нового фільму базовані реальних документах. Усі події справжні. Дух Карпатської України передається за  допомогою трьох сюжетних ліній: документальної, художньої реконструкції епізодів та інтерв´ю.
Режисер — Тарас Химич, 
композитор — Любомир Соломченко, 
звукорежисер — Роман Микульський, 
науковий консультант — Олександр Пагіря, 
продюсер — Тарас Чолій. 
Тривалість: 70 хвилин
У 1939 році на засіданні парламенту Карпатську Україну проголошують незалежною республікою. Офіційною мовою є українська, атрибутами — синьо-жовтий прапор, тризуб та гімн «Ще не вмерла Україна». Проте жодна з держав новоутворену республіку не визнає.
Однією з центральних постатей виступає Августин Волошин — президент Карпатської України. Його позитивні на користь освіти реформи не можуть не тішити народ. Протягом десяти років було створено 32 політичні партії. Дозволена багатопартійність.
У фільмі також показані протистояння між українськими націоналістами, русофілами і мадярами, становлення громадських організацій «Пласт», «Сокіл» та розвиток «Просвіти».
Особливо вражаюче зображені бої українців з угорцями у березні 1939, які стали першим в Центрально-Східній Європі опором гітлерівській коаліції.
Не забули у фільмі й про журналістів — багато з них таки наважились всупереч оголошенню воєнного стану приїхати у Карпатську Україну й висвітлювати надзвичайно цікаві події, які там відбувались.
Загалом фільм про героїв, які загинули за ідею, друзів та рідний край, їхню відвагу та кохання, адже у фільмі досить пронизливо зображена картина, як дівчина проводжає свого коханого у бій. 
Дивлячись фільм, ви будете переживати усі події разом із героями та вболівати за долю усієї Карпатської України загалом. Відчуєте падіння та піднесення, важкість розставання із рідними та  коханими і втрати найкращих друзів у бою.

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте